fbpx

Kilka zleceń, które wykonaliśmy

Witam

W ostatnim czasie wykonaliśmy kilka ciekawych prac alpinistycznych.

Na początku miesiąca wykonywaliśmy mycie elewacji z piaskowca. Było to uciążliwe zlecenie, gdyż piaskowiec był mocno zaniedbany. W celu jego oczyszczenia musieliśmy wielokrotnie powtarzać operacje czyszczenia z użyciem chemii. Czyszczenie piaskowca było powtarzane do momentu uzyskania zadowalającego efektu.

Kolejnym zleceniem było mycie elewacji 11 piętrowego bloku. Niestety tynk był starszego typu i brud mocno wszedł w jego strukturę. Mimo to przy użyciu specjalistycznej chemii udało nam się osiągnąć ładne doczyszczenie elewacji. Także kolor biały nie jest najłatwiejszy do czyszczenia, gdyż widać na nim wszelkie przebarwienia.

Wykonaliśmy także naprawy betonowych frontów balkonowych oraz malowanie elewacji. Fronty były spękane w miejscach łączeń części betonowej balustrady z barierkami metalowymi. Rożne naprężenia materiałów spowodowały erozję płyty betonowej. Wykonaliśmy naprawę płyt balkonowych, położyliśmy tynk typu baranek oraz wykonaliśmy malowanie elewacji balkonowej. Dodatkowo w miejscach szczególnie narażonych na dostawanie się wody zastosowaliśmy hydroizolację.

Wieża kościelna została przez wykonawcę kilka lat temu prowizorycznie zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi a w szczególności przed dostawaniem się wody. Jednak pod wpływem czasu prowizoryczna konstrukcja uległa zniszczeniu. Parafia poprosiła nas o tymczasowe zabezpieczenie, gdyż na wiosnę planują dokończenie prac. Na konstrukcję została założona gruba plandeka odporna na UV. Nasza konstrukcja kilka razy już przeszła próbę wody i na szczęście nie cieknie. Prace alpinistyczne i prace remontowe na wieży były prowadzone ze szczególną dodatkowo ostrożnością, gdyż prowizoryczna konstrukcja była już mocno zgniła i poruszanie się po niej wymagało zastosowania dodatkowych technik poza ogólnymi technikami alpinistycznymi.

Najciekawszym zleceniem w ostatnim czasie było wykonanie reverse grafitti na ścianach budynków w Warszawie. Reverse grafitti to takie czyszczenie elewacji, aby na ścianie pozostał zaprojektowany wzór. Grafika jest wykonywana na specjalnych szablonach, po czym są one montowane do elewacji. Mycie elewacji gorącą wodą usuwa brud z miejsc niepożądanych. Przy właściwym wykonaniu tych prac na ścianie po demontażu konstrukcji zostaje tylko pożądany obraz.

Wszystkie prace wykonywane były technikami alpinistycznymi. Wykonujemy też prace wysokościowe z zastosowaniem podnośników i rusztowań.

czyszczenie elewacji warszawa mycie elewacji warszawa naprawa balkonów warszawareverse graffiti warszawazabezpieczenie dachu warszawa