fbpx

Prace alpinistyczne Warszawa

Prace alpinistyczne w Warszawie i całej Polsce

Prace alpinistyczne Warszawa to bardzo ciężkie i wymagające zajęcie. Wymaga od ludzi zdrowia, dużo samozaparcia oraz umiejętności potrzebnych do jej wykonywania.
Nie mogą jej wykonywać osoby ze złym stanem zdrowia, oraz po ciężkich urazach mechanicznych.

Poza umiejętnościami alpinistycznymi często potrzebne są także umiejętności nabyte w ciągu całego życia. Szczególnie cenni są spawacze, elektrycy, murarze oraz osoby potrafiące sprawnie posługiwać się narzędziami innego typu.

Prace alpinistyczne wymagają korzystania z atestowanego sprzętu oraz lin renomowanych producentów takich jak PETZL, Singing Rock, BEAL, SKYLOTEC, TENDON, MAMMUT oraz inne. Sprzęt powinien spełniać odpowiednie wymagania norm EN, PN, CE oraz UIAA. Każda norma określa wytrzymałość i sposób użycia sprzętu. Sprzęt i liny powinny być regularnie sprawdzane i konserwowane zgodnie z zaleceniami producentów. Powinny być także używane zgodnie z instrukcją dodaną przez producenta.

Sprzęt alpinistyczny jest elementem wyposażenia osobistego i nie powinien być pożyczany osobom trzecim, gdyż tylko osoba  wykorzystująca go cały czas zna jego wady i w odpowiednim momencie może go wycofać z użytku. Gdy pożyczymy swoje urządzenie nawet koledze i nie mamy możliwości kontroli tego jak postępuje one z naszym przyrządem, może on ulec uszkodzeniu a my nie zostaniemy o tym powiadomieni. W efekcie grozi nam niebezpieczeństwo. A prawda jest taka, że nasze życie jest zależne od sprawności naszych urządzeń.

Dla wielu osób wysokość to duży problem. Jednych przyprawia ona o lekki dreszcz, innych wręcz paraliżuje. Jednak są też ludzie, dla których duże wysokości nie są najmniejszym problemem. To oni właśnie tworzą zespół alpinistów w naszej firmie HiJOB. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że tylko odpowiednio doświadczona i sprawna kadra poradzi sobie z wyzwaniami związanymi z wykonywaniem prac wysokościowych. Nie da się bowiem ukryć, że działania tego typu są szczególnie niebezpieczne i wymagają doskonałego zdrowia oraz specjalnych cech psychologicznych. Jeśli więc zastanawiasz się nad zleceniem prac alpinistycznych, to najlepiej od razu zgłoś się do nas. Gwarantujemy bowiem wysoką jakość i bezpieczeństwo usług.

Jakie usługi alpinistyczne oferujemy?

·         Wykonywanie prac elektrycznych na wysokościach.

·         Czyszczenie, konserwacja i remonty całych elewacji budynków oraz ich elementów.

·         Prace zimowe – odśnieżanie i usuwanie sopli.

·         Prace montażowe wymagające umiejętności alpinistycznych.

·         Usługi montażu i zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych.

·         Usługi malowania, uzupełniania i antykorozji konstrukcji betonowych.

·         Montaż stelaży banerów i reklam.

Prace na wysokościach w Warszawie i nie tylko!

Nie da się ukryć, że większość usług wysokościowych świadczymy w Warszawie czy innych dużych miastach – takich jak Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Katowice. Nie znaczy to jednak, że nie przyjmujemy zleceń od osób i firm z innych miejsc w Polsce. Co warte dodania, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i staramy się, by cennik naszych usług alpinistycznych był przystępny dla każdego. Zapraszamy do współpracy!

Rodzaje prac alpinistycznych w Warszawie

Jest wiele rodzajów prac alpinistycznych. Jednak nawet aby wykonywać dobrze nawet łatwiejsze mechanicznie prace, takie jak mycie okien trzeba posiadać dużą wprawę aby robić to dobrze. Innymi typami prac wysokościowych przy użyciu technik alpinistycznych są różne prace związane z elektryką na przykład montaż instalacji oświetlenia przeszkodowego i montaż instalacji odgromowej na obiektach wysokich takich jak kominy czy silosy oraz prowadzenie tras kablowych w trudnodostępnych miejscach; malowanie obiektów takich jak budynki jednorodzinne, bloki mieszkalne, kominy, słupy wysokiego napięcia oraz maszty i wieże telekomunikacyjne; antykorozja stali i betonu, zrzucanie nagarów i zlepów z wnętrz silosów czy pieców, uszczelnianie dylatacji, okien oraz innych miejsc zagrożonych przeciekaniem wody bądź innych płynów; czyszczenie regałów i hal magazynowych i produkcyjnych; i wiele innych.
Prace wysokościowe i alpinistyczne najczęściej są wykonywane w dużych miastach, w Polsce to Warszawa, Kraków, Katowice i okręg Śląski oraz w obiektach przemysłowych takich jak elektrownie i elektrociepłownie, hale magazynowe, zakłady produkcyjne oraz elewatory.

https://www.hijob.pl/oferta/

 

prace alpinistyczne Warszawa